Blog Najnowsze wpisy

Archiwum

Śniadaniowe babeczki z jabłkami z dodatkiem twarogu. Zawsze wilgotne, dobre nie tylko na śniadanie ale i na przekąskę np. po treningu. Nie tylko twaróg ale i duża ilość jabłek sprawia, że są soczyste i smaczne.

Aromat ze skórki pomarańczowej lub cytrynowej bardzo wzbogaca smak babeczek.

Nakładamy duże porcje surowej masy z jabłkami, nawet z górką. Może wyjść więcej niż standardowo 12 porcji babeczek.

Pyszne danie i szybkie do zrobienia, pod warunkiem posiadania krewetek już oczyszczonych ;) Krewetki z patelni z dodatkiem suszonych pomidorów, szpinaku, czosnku i śmietanki. Idealne do podawania z makaronem. Danie idealne na weekendową kolację jak i obiad po pracy.

Jesień i zima to idealny czas na dania z wykorzystaniem fasoli. Szczególnie osoby unikające mięsa powinny często ją spożywać. Zajrzyjcie na stronę z moimi wszystkim przepisami na fasolę.

Do dzisiejszej pasty dodajemy podobne składniki jak do hummusu z ciecerzycy i otrzymujemy taki właśnie hummus z fasoli. Potrzebne więc będą kmin rzymski oraz pasta z sezamu - tahini. Taki dip można wykorzystać na wiele sposóbów od bazy na kanapki po dodatek do tortilli.

Fasolkę można samemu namoczyć i ugotować lub kupić gotową. Czytaj dalej

To całoroczny przepis, do którego można użyć grzybów świeżych jak i mrożonych. Obiad na niedzielę, święta i spotkania rodzinne. Mięso można ugotować z wyprzedzeniem i trzymać w lodówce. Przed podaniem podgrzać i dodać przygotowany na świeżo sos grzybowy. Całe danie łącznie z sosem można też przygotować w całości wcześniej przechować w lodówce przez 1 - 2 dni.

Można użyć pieczarek, gdyż sos grzybowy robimy oddzielnie i na sam koniec dodajemy do ugotowanego już mięsa.

Babeczki z dodatkiem twarogu to przekąska, która sprawdzi się w ciągu całego dnia. Nie są to takie typowo deserowe i mocno słodkie muffinki, bardziej pożywne i w stylu fit babeczki, na śniadanie czy podwieczorek. Warto mieć pod ręką takie przekąski i zabierać je ze sobą do pracy. Z powodzeniem można przechować je w lodówce przez kilka dni.

Aby ładnie wykończyć babeczki, posypuję je przed pieczeniem cukrem trzcinowym. Jeśli mam, dodaję też malinę lub borówkę czy kosteczkę czekolady. Dodatki te nie są konieczne, ale na pewno dzięki nim babeczki wyglądają trochę bardziej apetycznie. Czytaj dalej

Ciekawy ale zarazem mało skomplikowany sposób na przygotowanie i podanie ugotowanej dużej fasoli. Wegetariańskie danie inspirowane greckim "Gigantes Plaki", czyli fasola zapiekana w sosie pomidorowym z marchewką, cebulą i czosnkiem. Doprawiona oregano, papryką i cynamonem. Niektórzy dodają oprócz marchewki również pokrojonego selera naciowego lub paprykę i papryczkę chili. Zapewne każda gospodyni ma też swój indywidualny sposób na tę zapiekankę. 

Bardzo ciekawa zupa z pieczonej dyni, gruszki oraz pietruszki. Dodajemy do niej też cebulę i papryczkę chili. Pokrojone składniki pieczemy w piekarniku a na koniec miksujemy z bulionem.

Intensywność koloru zupy zależeć będzie od odmiany dyni, np. najbardziej pomarańczowa będzie zupa z dyni Hokkaido. Miąższ tej dyni jest też mało wodnisty, więc ilość bulionu potrzebna do uzyskania odpowiedniej konsystencji zupy, będzie większa niż w przypadku innych odmian dyni. Czytaj dalej

Nowy przepis na ciasto z jabłkami na Kwestii Smaku! To wilgotne ciasto z dodatkiem twarogu i aromatem cytryny. Do ciasta nie dodaje się masła, tylko twaróg. Z pieczonymi jabłkami tworzy się pyszny w smaku duet. Część jabłek dodajemy do ciasta a część na wierzch, układając je w koło. Wygląda to naprawdę ładnie po upieczeniu.

Jeszcze jeden sezonowy przepis z wykorzystaniem grzybów leśnych. Mój sprawdzony przepis na gulasz wieprzowy, ale w wersji z borowikami i podgrzybkami. Świetny na jesienne dni. Niezbyt skomplikowany do zrobienia, z wykorzystaniem popularnych składników.

Niezawodny, najlepszy przepis na pyszny, kremowy sos grzybowy. Jako przysmak z dodatkiem pieczywa lub dodatek do ziemniaków, makaronu, kopytek, klusek śląskich. Najlepiej smakuje zrobiony jeszcze na działce, z samodzielnie uzbieranych grzybów ;-) ale oczywiście możecie go przygotować w każdych warunkach i z każdych jadalnych grzybów. Najsmaczniejsze to borowiki, podgrzybki i kurki, ale mogą też być kanie i maślaki. Jeśli grzybobranie się uda, do sosu dajemy takie grzyby, które nie nadają się na suszenie, ani na grzybki marynowane. Możemy dać kilka rodzajów różnych grzybów. Czytaj dalej