Sernik z jagodami

Z dużą ilością musu jagodowego!

Wszystkie składniki na sernik należy wyjąć z lodówki odpowiednio wcześniej i ocieplić do temperatury pokojowej - to bardzo ważne, masa serowa będzie stabilnie się piekła, nie będzie się podnosić i sernik nie popęka!
Po upieczeniu sernik należy wstawić na całą noc do lodówki do całkowitego zastygnięcia. Ważne są też inne zasady pieczenia klasycznego sernika, które wymienione są przy przepisie na sernik idealny.
Składniki:

Masa serowa - jak w TYM przepisie na sernik idealny

Mus jagodowy:


300 g jagód świeżych lub mrożonych (ewentualnie innych owoców np. malin)
80 g cukru (można dać mniej)


Przygotowanie:
  • Najpierw przygotować mus jagodowy, następnie masę serową. Jagody zmiksować, pozostawiając garść owoców w całości do dekoracji (mrożone jagody przed zmiksowaniem rozmrozić). Przetrzeć tłuczkiem przez sito, a zebrane w naczyniu puree, zagotować razem z cukrem (jeśli na sitku pozostały resztki skórek, wyrzucić je). Puree gotować przez około 15 - 20 minut lub do czasu aż bardzo zgęstnieje, ostudzić.
  • Przygotować masę serową jak w TYM przepisie.
  • Masę serową wylać do przygotowanej formy, na wierzch wykładać po jednej pełnej łyżce musu jagodowego, zachowując odstępy. Za pomocą noża o zaokrąglonym końcu rozprowadzić mus jagodowy po powierzchni sernika (tak jak smaruje się masło), tworząc spiralki (ósemki). Upiec sernik jak w TYM przepisie (15 minut w 175 stopniach + 1 i 1/2 godziny w 120 stopniach + 15 minut). Sernik ostudzić i wstawić do lodówki na całą noc. Przed podaniem udekorować jagodami. Podawać dobrze schłodzony. Czytaj więcej w BLOGU.