Przegrzebki z patelni
Klasyczne i najprostsze. Doprawione solą oraz pieprzem, tymiankiem lub natką pietruszki.

Przegrzebki z tymiankiem, przekąska z przegrzebka, przegrzebki podawane w muszli, przegrzebki smażone na patelni, grillowane, z tymiankiem bazylią, czosnkiem lub cebulką.

Zamiast tymianku można użyć też czosnku, cebulki, natki pietruszki, ewentualnie zrezygnować z dodatków i doprawić przegrzebki jedynie solą i pieprzem. Takie przegrzebki można dodać do sałatki z sosem vinegret lub położyć na szpinaku, rukoli czy grillowanej cukinii.


Przegrzebki myję i osuszam. Rozgrzewam dobrze patelnię, wkładam masło lub oliwę, dodaję świeży tymianek, wkładam przegrzebki i smażę na rumiano, z dwóch stron przez około 2-3 minuty. Doprawiam solą i pieprzem. Wkładam do podgrzanej muszli lub też podaję na grzankach z oliwą. Tak usmażone przegrzebki kładę też na sałacie z winegretem i podaję z chrupiącym pieczywem.

Propozycje na dania z przegrzebka, małże podstawowe, prosty przepisz, przegrzebki szybko, prosto i elegancko, wykwintne danie z owoców morza, przekąski owoce morza przepis i zdjęcie.


Przegrzebki po wenecku: z natką pietruszki i czosnkiem

Przegrzebki bardzo klasycznie, z czosnkiem i natką pietruszki.

16 przegrzebków
2 ząbki czosnku
10 g natki pietruszki
2 łyżki soku z cytryny
8 łyżek oliwy
sól i pieprz

Przegrzebki otworzyć nożem. Mięso wyjąć z muszli, oczyścić i dokładnie opłukać. Muszle odłożyć.
Czosnek obrać i posiekać. Natkę pietruszki umyć i posiekać.
Na patelni rozgrzać oliwę. Włożyć przegrzebki, czosnek i pietruszkę. Doprawić do smaku solą i pieprzem i smażyć bez przykrycia na umiarkowanym ogniu przez 2 minuty.
Cztery muszle umyć, osuszyć i położyć na półmisku.
Przegrzebki włożyć do muszli, skropić sokiem z cytryny i zaraz podawać.

Potrawa kuchni włoskiej z regionu Wenecji Euganejskiej, przepis: Tradycyjna kuchnia włoska, wyd. Larousse


INNE PRZEPISY NA PRZEGRZEBKI