Koreczki z łososia z czarną oliwką i musztardą francuską
Łosoś z Alaski - Sockeye Salmon

Łosoś wędzony z sosem z oliwy, octu balsamicznego i miodu z dodatkiem musztardy francuskiej to najprostszy sposób na podanie łososia wędzonego. Pod warunkiem oczywiście, że nie będziemy robić wymyślnych kompozycji z koreczków, i położymy je po prostu na półmisku lub np. na liściach rukoli.

Sockeye Salmon, łosoś wędzony. Przekąska z łososia pacyficznego z Alaski. Łosoś wędzony z sosem balsamicznym z musztardą francuską.

Składniki:
100 g łososia wędzonego
10 czarnych oliwek
musztarda francuska
2 ćwiartki cytryny

Dodatki:
garść rukoli
grzanki z bagietki
wykałaczki

Sos: Zmieszane: 2 łyżki oliwy, 1 łyżka octu balsamicznego, 1 łyżeczka miodu, sól i pieprz.

Wykonanie:
Do oliwek wkładam po kawałeczku łososia, owijam je resztą ryby pokrojonej w paseczki. Spinam wykałaczkami. Układam na półmisku na rukoli. Skrapiam sokiem z 1 ćwiartki cytryny.

Polewam sosem i dekoruję musztardą francuską. Posypuję z drugą ćwiartką cytryny i grzankami opieczonymi w tosterze i polanymi oliwą.

Klasyczne danie z łososia wędzonego. Łosoś najprościej. Przystawka z łososia, Koreczki z łososia wędzonego z czarną oliwką

W daniu wykorzystałam dzikiego łososia pacyficznego, odławianego w zimnych wodach Alaski. Jest to jeden z najbardziej cenionych gatunków łososia. Intensywną, czerwoną barwę zawdzięcza trudnym warunkom w jakich żyje oraz naturalnemu pożywieniu. Brak charakterystycznych słojów tłuszczowych powoduje, że jego mięso jest bardzo kruche.


Przystawka z łososia z czarnymi oliwkami i musztardą francuską w sosie balsamicznym. Łosoś dziki, wędzony z Alaski, łosoś pacyficzny