Makowiec last minute

Z mielonymi migdałami i czekoladą.

Zrobisz go w 15 minut, nawet jeśli nie posiadasz maszynki do zmielenia maku...makowiec

Składniki:

850 g gotowej (ze sklepu) masy makowej
130 g mielonych migdałów (mogą być gotowe, tarte migdały)
6 jajek (w temperaturze pokojowej)
po około 50 g: rodzynek, orzechów laskowych lub włoskich, suszonych moreli lub kandyzowanej skórki pomarańczowej, wiórków kokosowych
1/3 szklanki śmietanki kremowej 30% lub 36%
150 g czekolady (dowolnej, najlepiej ciemnej)

Dekoracja:

cukier puder
100 g mlecznej czekolady
wiśnie kandyzowane


Przygotowanie:
  • Tortownicę 23 - 25 cm wyłożyć papierem do pieczenia, zapiąć obręcz wypuszczając papier na zewnątrz. Boki tortownicy posmarować masłem i oprószyć mąką. Piekarnik nagrzać do 175 stopni. Wszystkie składniki ciasta miksujemy na niskich obrotach miksera, końcówkami w postaci mieszadła, ewentualnie rózgi.
  • Masę makową włożyć do misy miksera, zmiksować ze zmielonymi migdałami. Dodawać stopniowo jajka i miksować po każdym dodanym przez około 30 sekund. Ciągle miksując dodawać: rodzynki, posiekane orzechy, pokrojone w kosteczkę morele lub skórkę pomarańczową oraz wiórki kokosowe (jeśli ich używasz). Na koniec zmiksować ze śmietanką kremową oraz posiekaną czekoladą.
  • Masę wyłożyć do przygotowanej tortownicy, wyrównać powierzchnię i wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec przez 45 - 50 minut. Makowiec z gotowej masy makowej będzie wilgotny, trzeba go więc zostawić na noc bez przykrycia na blacie w kuchni aby się podsuszył. Czytaj więcej w BLOGU.


Makowiec last minute

Makowiec last minute

Makowiec last minute