Pierogi z jagodami

najlepsze i najłatwiejsze ciasto pierogowe!Pierogi z jagodami.

Składniki:

Ciasto:


300 g mąki pszennej
szczypta soli
200 ml wrzącej wody
30 g masła


Nadzienie:
około 150 g jagód (świeżych lub mrożonych), 1 łyżka mąki (pszennej lub ziemniaczanej) do oprószenia jagód

Dodatki: osłodzona śmietana homogenizowana 12 lub 18% lub serek waniliowy homogenizowany.


Przygotowanie:
  • Ciasto: Mąkę przesiać do miski, dodać sól. Do gorącej wody włożyć masło i roztopić, stopniowo wlewać do mąki, mieszając wszystko łyżką. Połączyć składniki i wyłożyć je na podsypaną mąką stolnicę. Wygniatać ciasto rękami przez około 5-6 minut, podsypując w razie konieczności mąką, tak aby ciasto nie kleiło się. Włożyć do miseczki i przykryć wilgotną ściereczką, odstawić na około 30 minut.
  • Nadzienie: Świeże jagody szybko opłukać pod delikatnym strumieniem wody. Osuszyć na papierowych ręcznikach, rozłożyć na tacce i oprószyć 1 łyżką mąki. Mrożone jagody wyjąć z zamrażarki przed samym lepieniem pierogów (pierożki łatwiej się lepi z zamrożonymi owocami).
  • Wyłożyć ciasto na stolnicę, podzielić na 3 - 4 części i kolejno rozwałkowywać każdą na cienki placek, obsypując stolnicę i wałek mąką.
  • Małą szklaneczką wycinać kółka, na środek nakładać po jednej łyżeczce farszu. Składać ciasto na pół i zlepiać dokładnie brzegi pierożków, układać je na stolnicy lub blacie.
  • W dużym garnku zagotować osoloną wodę i jak będzie mocno wrzała, włożyć pierwszą partię pierogów (około 15 sztuk). Po ponownym zagotowaniu zmniejszyć ogień do średniego i gotować pierożki przez około 2 minuty licząc od czasu wypłynięcia ich na powierzchnię wody (sprawdzić wcześniej bo pierogi mogą być już gotowe, długość gotowania zależy od grubości ciasta). Wyławiać łyżką cedzakową i układać na tacy lub talerzach zachowując odstępy.
  • Podawać polewając słodką śmietanką lub serkiem homogenizowanym. Czytaj więcej w BLOGU.

Przepis na pierogi z nadzieniem z jagód. Pierożki jagodowe

Pierogi - przepis na najlepsze ciasto pierogowe. Pierogi z jagodami mrożonymi

Pierogi z owocami. Jak przygotować. Pierogi z jagodami przepis.